Sortiment

Aknakatted tellimisel kliendi akna mõõtude alusel ning soovitud materjali- ja värvitooniga

Aknakatted

Rulood, lamellkardinad, ribakardinad, bambuskardinad ja voldikkardinad.
Eesti tootjate toodang!

Rulood

Traditsioonilised rulood

Rulookardinad sobivad suurepäraselt täitma praktilist eesmärki, samas võib hoolikalt valitud ruloo olla sisekujunduses efektne element. Kuna rulood on väga kerged kombineerida tekstiilkardinatega, võib viimastele jätta vaid õhulise dekoratiivse ja kaunistava rolli. Nii on ruloode eesmärgiks eelkõige valguse reguleerimine ja privaatse õhkkonna loomine.

Ruloosid valmistatakse nii sise- kui ka välistingimustessekangastscreen-kangast,puidust ja bambusest – parim ruloomaterjal on aga tiheda ja ühtlase koega tugev kangas, mis on vastupidav ja praktiline.

Kassettruloo

Kassettruloo on klassikalise ruloo praktiline edasiarendus, mille juures kettmehhanism on varjatud kassetiga, mis kinnitatakse akna karkassile. Tekstiilruloo liigub mööda akna külgedele kinnitatud juhikuid, ruloo avamisel rullub see akna ülaosasse paigaldatud kassetti.

Kassettruloo pakub paljusid funktsioone, jäädes ise väljapaistmatuks. Kui tavalise tekstiilruloo puhul on mõnikord ebamugav akent lahti teha, siis kassettruloode puhul seda muret ei teki.

Kassettruloo on moodne ja ülimalt praktiline aknakate, mille arendajad on arvestanud, et kardin ei pea olema lihtsalt riie, mis tõmmatakse aknale ette, vältimaks soovimatuid pilke, vaid see võib olla ka kaitse kuumuse või magamajäämist takista­vate põhja­maiste valgete ööde eest.

Duubelruloo

Duubelruloo on kahe paralleelse vertikaalse kangapinnaga ruloo, mille kangas on triibutatud vaheldumisi läbipaistvate ja läbipaistmatute  horisontaalsete triipudega.

Ketist tõmmates liigub ühe kangakihi läbipaistmatu triip teise kihi läbipaistva taha ning kardin muutub silmapilkselt läbipaistmatuks. Järgmine tõmme tekitab taas vahelduva rütmiga triiburead. Lisaks liigub duubelruloo tavapärasele ruloole sarnaselt üles, et aknapind täiesti vabastada. Nii võib tekitada läbipaistmatu kardina ka poole või kolmveerandi aknapinna ulatuses. Allalastuna aga hajutab erineva läbipaistvusega ruloo terava päikesevalguse, pimendamata sealjuures ruumi ning võimaldades läbi kardina välja näha.

Püstlamellkardinad

Püstlamellkardinate unikaalne mehhanism võimaldab kardinaid liigutada külgedele ja pöörata üksteise suhtes. Tänu nimetatud funktsionaalsustele, on püstlamellkardinate abil võimalik kontori- või eluruumides suunata valgust vastavalt vajadusele.

Püstlamellkardin on väga jõulise ja konkreetse joonega, kuid tänu laiale materjalide valikule, saab neid kerge vaevaga sobitada nii büroosse kui kodusesse interjööri.

Ribakardinad

Ribakardinad on alumiinium- või puitribadest koostatud aknakatted, mis on valguse reguleerimise seisukohalt tänuväärsed kardinad. Samuti tekitavad ribad koos valgusega ruumi seintele ja muudele pindadele hubaseid graafilisi mustreid, mis modernsemas interjööris vägagi kaunilt mõjuvad.

Ribakardinad on nöömehhanismi või mootori abil üles-alla liigutatavad, lisaks on valgusehulk reguleeritav ribade pööramisega üksteise suhtes. Kuigi ribakardinaid kiputakse kergekäeliselt liigitama kontoriinventari hulka, on see arusaam tänapäeval juba seljatatud.

Bambuskardinad

Bambuskardinad on  valmistatud materjalidest, mille kudumisel kasutatakse erinevaid  looduslikke materjale. Bambusliistude, taimsete kiudude, paberi ja polüestermaterjalide kokkukudumisel tekivad struktuursed pinnad, millel on erinev läbipaistvusaste, naturaalne looduslähedane värvigamma ning võime reageerida õhu niiskussisaldusele.

Voldikkardinad

Voldikkardin on voltidena suletav-avatav tekstiilmaterjalist aknakate. Voldikkardin ühendab trendikuse, universaalsuse ja praktilisuse.

Voldikkardin on tugev ja vastupidav ning kaitseb hästi ereda päikese eest, aidates vajadusel reguleerida toatemperatuuri ning säästa kütet. Tänapäeva voldikkardinates kasutatavad materjalid on niiskus-, hallitus- ja luitumiskindlad, neid on lihtne puhastada. Voldikkardin võib olla erineva paksusega, isegi pimendav. Kardina materjali on immutatud spetsiaalse vahendiga, et see püsiks plisseerituna.

Sobib erilise kujuga akendele (ümmargused, ovaalsed, kolmnurksed, trapetsikujulised), sest neid on võimalik valmistada mitmesuguses vormis.

 

Oluline info tellimisel!

Et Sul oleks lihtsam tulla salongi esmast hinnapakkumist saama, siis võid eelnevalt tutvuda plastakna mõõtmisjuhendiga, mille leiad siit:
plastakna+ruloo+mõõtmisjuhend


Teadmiseks!

Pakume Eestis toodetud aknakatteid!

Ananke Pärnu ja Haapsalu salongis on lai valik materjale ja meie müügikonsultandid aitavad Sul leida sobiva lahenduse!