Tammepuidust mööbel: hooldusjuhend ja sarjad

Tammepuidust mööbel toob koju soojust ja naturaalsust. Tammepuidust mööbli ostmisel peab arvestama, et kuna puit on looduslik materjal,  siis võib erinevate mööbliesemete vahel olla väikesed toonierinevused.

Samuti erineb tammepuidust mööbli hooldus tavalisest mööbliplaadist tehtud mööblist. Allosas on mõned täpsemad näpunäited, millega soovitame tutvuda enne tammepuidust mööbli ostmist. Siit leiab väikese video-juhendi, kuidas tammepuidust tooteid hooldada.

Ananke e-poes on valikus mitmeid tammepuidust sarju, lisaks kirjutuslaudu, söögilaudu ja toole. Tutvu sarjadega: sari Scan, tammepuidust voodid Elke, sari Lausenne,  magamistuba Hans,  söögilauad Basel, toolid Irma, Viola.

Tammepuidust ja männipuidust tooted leiad siit!

Soovid lisainfot selle toote kohta?

Kirjeldus

Tammepuidust mööbel – käsitlus ja hooldusjuhend:

  1. Tammepuidu looduslikud omadused.
    Kuna puit on looduslik materjal, võib eri mööbliesemete vahel esineda kergeid toonierinevusi. Kui tooted on ostetud eri ajal, võivad neid olla mõjutanud eri keskkonnategurid ning esemed ei pruugi olla identse välimuse ja tooniga.
  2. Pakendite avamine: Tammepuidust mööbli pakendist avamisel võib puidu pind tunduda kuiv ja veidi kare. Kuna tegemist on loodusliku materjaliga, on puit õli endasse tõmmanud ja puidu pinda tuleb uuesti kergelt õlitada. Puidu karedust saab eemaldada. Selleks lihvida pinda kergelt peene liivapaberiga või lihvklotsiga (150-180) puidukiu suunas. Seejärel õlita pind. Puidupinna õlitamiseks sobiva õli leiab ehitusmaterjalide poest.
  3. Õliga viimistletud toodete käsitlemine ja hooldamine. Vesi ja muud vedelad ained võivad tekitada laigu toote pinnale. Seda saab kergesti korrastada, teostades kerge hoolduslihvimise ja õlitamise kahjustatud pinna osale. Lihvpaberi või lihvklotsi number võiks olla 150-180.
  4. Hooldusõlituse teostamine – Õli hõõrutakse puhta lapiga puhtale ja kuivale pinnale puidu mustri suunas. Seejärel lastakse õlil imbuda ca 20 min. Vältimaks ebaühtlast tulemust, tuleb üleliigne õli eemaldada kuiva ja puhta lapiga puidukiu suunas.
  5. Tolmu eemaldamiseks pinnalt kasutada kuiva lappi või tolmuharja. Õlitatud pindade korral soovitame mööblit õlitada regulaarselt. Alguses võib toodete pind tunduda kuivem ja seetõttu tuleb mööblit õlitada igakuiselt. Hiljem 1-2 korda aastas.
  6. Puitmööbli puhul tuleb vältida kuumade nõude ja toitude asetamist otse puidu pinnale, mis võivad kahjustada puidu pinda. Soovitame kasutada spetsiaalse põhjaga kuumakindlaid lauakatteid ja kuumaaluseid.
  7. Teravad esemed võivad kahjustada puidu pinda. Valge ja tumeda õli viimistlusega tootede puhul tuleb olla eriti ettevaatlik teravate esemetega, mis kahjustavad eriviimistlusega puidu pinda!
  8. Puitmööbli puhul tuleb hoiduda kokkupuutest kuuma ja otsese päikesega vältimaks pragude teket ja puidu värvimuutusi. Mööbel on kasutatav ainult siseruumides, toatemperatuuril. Vältida tuleb liigset niiskust ja temperatuuride kõikumisi. Vältige puitmööbli asukohta otse küttekeha lähedal, kuna on oht, et liigsest kuivusest tekivad lõhed.
  9. Tõstke tooteid, ärge lohistage. Toolid ning pingid on ette nähtud istumiseks. Vältige kiikumist tooliga. Õige on tooli tõsta, mitte lohistada mööda põrandat. Tooli mittesihipäraselt kasutades võivad tekkida konstruktsiooni kahjustused, mis ei kuulu garantii alla. Vooditel on keskpuu all üks või kaks tugijalga. Kui soovite voodi asukohta muuta, tõstke voodi uude asukohta (vältige lohistamist) ning jälgige, et tugijalad oleksid otse ning toestaksid keskpuud voodi all.
  10. Palume kasutada kõikide toodete jalgade all pehmendavaid vilte. K.a. voodite keskpuu all olevate tugijalgade all.
  11. Samuti erineb tammepuidust mööbli hooldus tavalisest mööbliplaadist tehtud mööblist. Allosas on mõned täpsemad näpunäited, millega soovitame tutvuda enne tammepuidust mööbli ostmist. Siit leiab väikese video-juhendi, kuidas tammepuidust tooteid hooldada.
  12. Tammepuidust ja männipuidust tooted leiad siit!